Actualisatie-examen Koeltechniek
Beschik je al over een certificaat van bekwaamheid in de koeltechniek?
Dan moet je volgens de Vlaamse regelgeving om de 5 jaar een actualisatie-examen afleggen om je certificaat te verlengen.
De Vlaamse overheid verplicht bedrijven immers om een certificering te behalen als ze werken uitvoeren aan koelinstallaties met een 'nominale koelmiddelinhoud' van 3 kg of meer. Dit om de uitstoot van koelinstallaties die gevuld zijn met gefluoreerde broeikasgassen (HFK's) of ozonlaagbrekende stoffen (HCFK's) te beperken.
Je kan deelnemen aan het actualisatie-examen als je beschikt over een Vlaams erkenningsbewijs of een geldig Europees certificaat.
Je moet in de periode van 12 maanden vóór de vervaldatum van het huidige certificaat slagen voor het actualisatie-examen met minstens 60%. Indien je certificaat vervallen is, dan mag je alsnog deelnemen aan het actualisatie-examen.
Voor wie?
Als je wil inschrijven voor het actualisatie-examen moet je over een Vlaams erkenningsbewijs of geldig Europees certificaat beschikken. Deze erkenning werd verleend voor onbepaalde duur.
Inhoud
Het actualisatie-examen bestaat enkel uit een theoretisch gedeelte over relevante milieuwetgeving en technologie inzake koeltechniek en bevat dus geen praktijkexamen.
Het actualisatie-examen duurt één uur.
Erkenning
Odisee is door het Vlaams Gewest erkend als opleidingscentrum voor koeltechnieken.
Door te slagen voor het examen van koeltechnicus behaal je een Europees certificaat in de koeltechniek dat onbeperkt geldig is.
Indien je slaagt voor het initiële examen maar niet erkend wil worden in het Vlaams Gewest, reikt het opleidingscentrum enkel een Europees certificaat uit. Met dit Europees certificaat alleen is het niet toegelaten om in het Vlaams Gewest te werken. Gelieve expliciet te vermelden bij inschrijving dat je geen Vlaamse erkenning wenst!
Om administratief in orde te zijn voor Vlaanderen zal de bevoegde Vlaamse overheidsdienst (OMG) jaarlijks een retributie aanrekenen. Een overschrijvingsformulier wordt dan opgestuurd naar de geslaagde in het examen. Na betaling ben je dan in orde met de wetgeving.
Praktische info over het actualisatie-examen Koeltechniek
Wie is je contactpersoon voor het actualisatie-examen Koeltechniek?
Inhoudelijke vragen: daarvoor kun je terecht bij onze collega Michaël Du Bois.
Administratie, factuur, KMO-portefeuille, lesdata: vraag het aan collega Melissa Geysens.
Op zoek naar een bijscholing?
Overtuigd? Of toch nog iets meer informatie nodig?
Deze bijscholing is echt iets voor mij!
Ben je ervan overtuigd dat dit de bijscholing is die je zoekt?
Dan kun je meteen inschrijven.
Blijf je graag op de hoogte van onze bijscholingen?
Abonneer je dan op onze nieuwsbrief!