Starten met Verpleegkunde in februari 2026 op campus Brussel
Je hebt gekozen om de bachelor verpleegkunde te starten in februari.
Vanwege het opleidingsteam Verpleegkunde heten we je van harte welkom!
Ben je nog niet ingeschreven of heb je nog vragen? Kijk dan zeker even hier om alle info terug te vinden over starten in februari.
Op vrijdag 6 februari 2026 voorzien we de onthaaldag voor studenten die starten met de opleiding in februari.
Twijfel je nog? Dan ben je welkom op ons infomoment op 7 januari 2026 van 13u30 tot 16u.
Wens je te starten met de opleiding? Neem dan zo snel mogelijk contact op met onze trajectbegeleider.
Starten in februari met de opleiding verpleegkunde?
Heb je interesse om in februari te starten met de opleiding Verpleegkunde? Dan ben je van harte welkom op onze onthaaldag op 6 februari.
Programma
8u30-11u15: Instapcursus op weg met ICT in je opleiding
1. Ontdek het studentenportaal van Odisee en je eigen opleidingstegels
2. Verken het KU-loket
3. Verken je digitale uurrooster en neem het mee in je eigen kalender
4. Verken het online leerplatform
11u30-12u30: Kennismaking met je opleiding
12u30: samen lunchen in ons studentenrestaurant Belcampus
13u30-14u30: Kennismaking met de diensten en de gebouwen van onze campus
Studietrajectbegeleiding verpleegkunde
Een studietrajectbegeleider ondersteunt je op verschillende manieren. Hij informeert, adviseert en begeleidt jou in je studieprogramma. Je kan bij hem of haar terecht met al je vragen over je persoonlijk studietraject.
Moet je bij de start 60 studiepunten opnemen of kan je het ook wat rustiger aan doen? Welke keuzevakken moet je opnemen? Heb je recht op vrijstellingen? Of wat met toleranties?
De studietrajectbegeleider bekijkt samen met jou welk studietraject het meest wenselijk is in jouw persoonlijke situatie, en leidt de samenstelling van je Individueel Studieprogramma (ISP) in goede banen door je te wijzen op zaken als volgtijdelijkheid, zelfstandig studeren,.... Ook als je vrijstellingen wil aanvragen of vragen hebt over het inzetten van toleranties is de studietrajectbegeleider je aanspreekpunt.
Start je in februari als voltijdse student, dan kan je dit studiepakket van 25 STP opnemen:
- Biomedische wetenschappen I: 3 SP
- Biomedische wetenschappen II: 3 SP
- Biomedische wetenschappen III: 4 SP
- Humane wetenschappen I: 3 SP
- Humane wetenschappen II: 3 SP
- Evidence based practice I: 3 SP
- Holistische benadering van kind en ouders: 3 SP
- Klinisch redeneren ouder en kind: 3 SP
Start je in februari dan richt je je in je eerste semester van de bachelor verpleegkunde vooral op theorie. Heel wat leerstof zal je in zelfstudie onder de knie moeten krijgen. Het jaar nadien ga je dan hoofdzakelijk praktisch aan de slag!
Via de gegevens hieronder kan je een afspraak maken met de trajectbegeleider.