Stadsarchitecten 2050

Wist je dat tegen 2050 er bijna 10 miljard mensen op aarde leven, waarvan bijna 70% in steden. Stel je voor je bent stadsarchitect in 2050. Jij bouwt mee aan de stad van de toekomst. Maar hoe ziet die stad eruit? Hoe blijf je stad koel in de zomer? Waar is plek voor natuur? Hoe verplaatsen we ons? Van waar komt de energie? In dit project leren, ontwerpen en bouwen leerlingen van de 3e graad lager onderwijs hun stad van de toekomst.

Earial View of Grass Field
Looptijd
/
Financiering
Brussels Hoofdstedelijk Gewest – Innoviris | Odisee
Funded by Innoviris logo

Aan de slag met STEM en Educatie Duurzame Ontwikkeling

Dit project laat zien dat leerlingen geen speelballen zijn van het lot, maar dat ze zelf actie kunnen ondernemen en hoe ze een duurzame toekomst kunnen visualiseren. Door leerlingen op schaal een duurzame stad te laten ontwerpen, kunnen ze inzicht krijgen in en oplossingen bedenken voor grootstedelijke uitdagingen die Brussel kenmerken. Denk daarbij aan uitdagingen op vlak van vervoer, afval, natuur, klimaat en energie. Leerlingen leren de complexiteit van stedelijke vraagstukken beter begrijpen in het project Stadsarchitecten. Ze leren samenwerken en belangen afwegen, kunnen hun ontwerpen vergelijken met specifieke Brusselse wijken en reflecteren op de toepasbaarheid van hun oplossingen. Op deze manier ontwikkelen de leerlingen verder hun STEM-vaardigheden.

Daarnaast besteden we ook aandacht aan educatie voor duurzame ontwikkeling (EDO), zodat leerlingen leren kritisch te reflecteren en discussies voeren over maatschappelijke en wetenschappelijke vraagstukken. EDO zet in op waardedenken, systeemdenken en actiedenken. Hiervoor maken we gebruik van het materiaal dat reeds ontwikkeld werd in het project EcoZoo.

Als sluitstuk van het project hadden we een unieke samenwerking met BelExpo. Dit educatief museum is een initiatief van leefmilieu Brussel. Jongeren leren er hoe je zorg kan dragen voor de stad en het klimaat. De werkstukken van de leerlingen werden er tentoongesteld. De leerlingen bezochten BelExpo en bekeken de tentoongestelde werkstukken van de andere klassen.

 

Educatiemateriaal van het EcoZoo project van Odisee hogeschool
Stadsarchitecten poster

Onze partners: BelExpo | Innoviris

Wil je meer weten over dit project?

Funded by Innoviris logo